POLNI ZAGONA KOLESARIMO V SLUŽBO

Nacionalna pobuda Polni zagona kolesarimo v službo tudi letos spodbuja posameznike, ekipe in delodajalce, da del svojih poti na delo opravijo s kolesom. Namen pobude je spodbujanje trajnostnih prihodov na delo, izboljšanje počutja zaposlenih ter zmanjševanje okoljskih obremenitev prometa.

Izziv bo potekal od 4. maja do 21. junija. Udeleženci bodo v tem času na spletni strani polnizagona.si beležili dneve, ko na delo pridejo s kolesom. Sodelujejo lahko posamezniki, ekipe in organizacije, ki želijo postopno spremeniti svoje potovalne navade in prispevati k bolj trajnostni mobilnosti.

K sodelovanju vabljeni tudi delodajalci, ki imajo pomembno vlogo pri spodbujanju aktivnih prihodov na delo. Z interno podporo, zgledom in morebitnimi spodbudami lahko pomembno vplivajo na motivacijo zaposlenih. Podjetja, ki sodelujejo v izzivu, so vključena tudi v žreb za nagrade za izboljšanje kolesarske infrastrukture.

Pobuda prinaša koristi za posameznike, organizacije in okolje. Redno kolesarjenje na delo pomeni več gibanja, manjše stroške prevoza ter prispevek k zmanjševanju izpustov CO₂.

Vabljeni, da se pobudi pridružite in v svojem okolju podprete razvoj trajnostne mobilnosti.
Več informacij in prijave so na voljo na polnizagona.si. 

 
NAZAJ

OSTALE NOVICE

Vizija Regionalne celostne prometne strategije Posavje

V okviru priprave Regionalne celostne prometne strategije Posavje, ki povezuje in nadgrajuje že sprejete občinske celostne prometne strategije, potekajo številne aktivnosti. Pomemben korak v tem procesu je bila priprava vizije, ki sta jo ožja in širša delovna skupina, sestavljeni iz ključnih deležnikov s področja prometa v regiji, oblikovali na delavnici, ki je 2. junija 2026 potekala na Regionalni razvojni agenciji Posavje. Vizija predstavlja temelj za nadaljnje načrtovanje prometnega sistema ter usmerja razvoj trajnostne mobilnosti in prometnih rešitev v regiji.

Lesna industrija ima pomembno vlogo pri doseganju ciljev na področju zelenega javnega naročanja

Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport tudi v letu 2026 nadaljuje z aktivnostmi za spodbujanje trajnostne rabe lesa ter vključevanje okoljskih vidikov v procese javnega naročanja.

675,4 milijona evrov za razvoj gospodarstva, turizma in športa

Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport bo skupaj z izvajalskimi institucijami in SID banko v letu 2025 zagotovilo 675,4 milijona evrov razvojnih spodbud. Sredstva bodo namenjena spodbujanju podjetništva, raziskav in razvoja, gospodarskega prestrukturiranja, lesarstva, turizma, športa, digitalizacije, internacionalizacije ter rokodelstva.

Strategija razvoja turizma regije Posavje

Deležnike, ki prepoznavajo svoj interes pri izbranih tematikah, vljudno vabimo, da obiščejo razpisana srečanja in prispevajo k soustvarjanju posavske turistične podobe in prihodnje ponudbe.

×
×

Prikaz za slepe in slabovidne

Barva ozadja in pisave


Izjava o dostopnosti

S tem, ko uporabljate spletno mesto, dovoljujete uporabo piškotkov v skladu z našo politiko varovanja zasebnosti.

NASTAVITVE